آمار بازدید

 

کل بازدید کنندگان : 66308
بازدید کنندگان امروز : 38
بازدید کنندگان این صفحه : 98177
بازدید کنندگان آنلاین : 1
مدت زمان تولید صفحه : 0/2656
تقویم و مناسبت ها
اخبار > مدیرکل سیاسی استانداری ودبیر کمیسیون دانشجویی : جنبه های استکبارستیزی 16 آذر برای دانشجویان تبیین شود.


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل سیاسی استانداری ودبیر کمیسیون دانشجویی : جنبه های استکبارستیزی 16 آذر برای دانشجویان تبیین شود.

مدیرکل سیاسی استانداری ودبیر کمیسیون دانشجویی : جنبه های استکبارستیزی 16 آذر برای دانشجویان تبیین شود.

مدیرکل سیاسی استانداری ودبیر کمیسیون دانشجویی : جنبه های استکبارستیزی 16 آذر برای دانشجویان تبیین شود.
مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری قم گفت: از نکات مهم روز 16 آذر توجه به جنبه های استکبارستیزی این مناسبت است که با تدبیر و برنامه ریزی مسئولان دانشگاه ها به خوبی برای دانشجویان تبیین شود.
دکتر بابایی در حاشیه جلسه کمیسیون دانشجویی استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: باید دانشجویان امروز آگاه باشند که علت واقعه 16 آذرماه چه بود و دانشجویان برای چه قیام کردند.
وی اضافه کرد: به مناسبت روز 16 آذر کرسی های آزاداندیشی با حضور صاحبنظران در دانشگاه های قم برگزار می شود و دانشجویان می تواند در چارچوب قانون در زمینه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اظهار نظر نمایند.
وی تاکید کرد: برنامه ریزی به منظور ایجاد نهضت علمی و برپایی کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی در دانشگاه ها و میدان دادن منظقی به دانشجویان و بسترسازی برای انتقاد سازنده توسط آنها، زمنیه ساز پویایی و خلاقیت این قشر جامعه خواهد شد.
بابایی تصریح کرد: مشکل خاص و حادی در عرصه دانشجویی در قم وجود ندارد و یک محیط آرام و به دور از تنش با رویکرد علمی را در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان شاهد هستیم .وی در ادامه بیان کرد: کمیسیون دانشجویی استان زیرمجموعه معاونت سیاسی استانداری می باشد که به صورت ماهیانه جلسات آن با حضور مسئولان دانشگاه ها و تعدادی از مدیران استان برگزار می شود و مسائل مربوط به محیط های دانشجویی در این کمیسیون مطرح و تدابیر لازم اتخاذ می شود.
وی افزود: تاکید بر تقویت نشاط و پویایی در دانشگاه ها، تکریم دانشجویان، استفاده از ظرفیت های دانشجویی در امور مربوط به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با هدف افزایش نشاط در دانشگاه، برگزاری کرسی های آزاداندیشی و آزاد فکری، در جلسات کمیسیون مورد تاکید قرار می گیرد.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم اضافه کرد: استفاده از صاحبنظران در حوزه های مختلف تولید علم همواره مورد تاکید کمیسیون دانشجویی است، زیرا دانشگاه ها مراکز اصلی تولید فکر و اندیشه هستند و معتقدیم که تربیت نیروی متعهد و متخصص باعث شکل گیری تمدن درخشان خواهد شد.
به گفته وی، رفع نیازهای اساسی دانشجویان از جمله تغذیه، سرویس های ایاب و ذهاب و تامین خوابگاه های دانشجویی از دیگر موضوع هایی است که در کمیسیون دانشجویی مورد تاکید قرار می گیرد.
وی با تاکید بر ارتباط دانشگاه و صنعت، گفت: معتقدیم که توسعه پایدار و حقیقی نیازمند تعامل تعریف شده بین سه نهاد علمی، سیاسی و فنی است که در قالب دانشگاه، دولت و صنعت شکل می گیرد.
بابایی افزود: دانشجویان باید آموزش های کاربردی را نه صرفا به صورت تئوری بلکه به صورت عملی دریافت کنند که در صورت تعامل و اتصال بین دانشگاه و صنعت، زمینه و بستر برای توسعه همه جانبه کشور هم فراهم می شود.
وی خاطرنشان کرد: در همین راستا کمیته ارتباط صنعت و دانشگاه در استان قم شکل گرفت، جلساتی نیز با این موضوع در دانشگاه و محیط های صنعتی برگزار شد و به دنبال این بودیم که این ارتباط و تعامل سازنده بین این 2 نهاد در استان قم برقرار شود.
وی افزود: هدف از این ارتباط ایجاد زمینه ای برای دانشگاه هاست تا در راستای نیازهای استان از جمله عرصه صنعت، تولید دانش نمایند.
بابایی ادامه داد: از سوی دیگر حوزه صنعت نیز باید باور داشته باشد که می تواند مسائل و مشکلات خود را از طریق نهادهای علمی حل کند، لذا اعتماد بین این 2 نهاد برای برقراری این تعامل بسیار مهم و کارساز است.
وی با بیان این که سالانه سه هزار و 500 پایان نامه و رساله دکترا در قم تدوین می شود، گفت: کاربردی شدن تحقیقات، پژوهش ها و همچنین پایان نامه های دانشجویان در جهت رفع نیازها، مشکلات و باز کردن گره های استان، همواره از مسائل مورد تاکید در کارگروه آموزش و پژوهش استانداری می باشد.
به گفته وی، در حال حاضر 30 دانشگاه و مرکز آموزش عالی و 25 مرکز تابعه در استان قم وجود دارد و حدود 75 هزار دانشجو در این مراکز مشغول به تحصیل می باشند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم افزود: 55 درصد از دانشجویان پسر و 45 درصد دختر، 60 درصد بومی و 40 درصد غیربومی می باشند.
وی اضافه کرد: حدود 200 تشکل دانشجویی در زمینه های علمی، فرهنگی و سیاسی و 160 نشریه دانشجویی در عرصه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در استان قم فعال است.


١١:١٠ - 1397/09/14    /    شماره : ١٨٠٥٦    /    تعداد نمایش : ١٤٧دفتر سیاسی و انتخابات

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد